Adrenalinový přelet

9. 1. 2016

Přelet Hanoi-Bangkok-Phuket

Cesta z Hanoie do Phuketu byla dobrodružná. V 7 hodin jsme vyrazili na bus č. 17, které se měl dostat na letiště za hodinu a půl. Chvíli trvalo než přijel, chvíli jel po polních cestách a necelých 10 minut před koncem našeho check-inu nás vyhodil před terminálem 1.

Hanoi

My potřebovali terminál 2. Takže rychle na shuttle bus a přejet. Všichni nastupovali taaakkkk pppooommmmaaaalllluuuu. Dojeli jsme pár minutek pod stanovený čas. Rychle do 3. patra, najít Air Asiu a… A vysvětlit jim, že jelikož nám posunuli let, tak máme na přestup v Bangkoku 10 minut. Vzhledem k tomu, že čas příletu je čas dosednutí letadla na plochu a minimáně 10 minut trvá jen to než letadlo dojede na gate a otevře dveře, tak máme problém, protože musíme stihnout vyzvednout batoh, na imigračním dostat potvrzení o vstupu, přeběhnout na vnitrostátní terminál a tam se checknout. Mno… Takže vysvětlujeme…

Změnit nám let, prý nemhou. Navrhují, že si můžeme vzít bágly do letadla, abychom nemuseli čekat až je vyloží, ale bez nebezpečných věcí, takže vyhodit sprcháče, opalováky, nůž, mačetu,… Nechceme. Nakonec vymysleli priority bag. Označili a vyfotili batoh a prý ho vyloží přednostně. Tak snad. Běžíme na gate, kterou už také zavírají. Předbíháme všechny čekající v té buzer frontě na bezpečnostní kontrolu a pak běžíme na gate. Stihli jsme. Tu lehčí část máme za sebou.

Bangkok

Letadlo v Bangkoku dosedá s předstihem. Máme radost, ale pak těch 10 minut čekání na otevření dveří. Bohužel se nevystupuje tunelem, ale přes autobus. Venku pod schody letadla na mě čeká priority bag. Super! Čekáme až se naplní autobus. Neeee, někdo se ještě zapomněl v letadle :/ , trvá to věčnost. Konečně jedem, ale je to snad vyhlídková trasa kolem letiště, Bože. Vybíháme z autobusu, abysme apoň z našeho letadla byli na imigračním první. Týna ukazuje, že nám končí check-in a díky tomu jdeme na VIP imigrační přepážku – prostě jen bez fronty. Kontrola datumů, údajů, úsměv do kamery a další sprint. Hledáme terminál 2. Nové propojení budov terminálů není značené. Paní z letiště ukazuje kudy, ale je to prý na 10 minut. Ty nemáme ani náhodou. Dobíháme na check-in přesně na čas. Uf. Máme to.

Za 15 minut zavírají gate, takže si za odměnu jdeme koupit oběd do Burger King. Moje první žrádlo v Burger King.

Phuket

No, a pak už je to jenom nuda – standardní let, za tuhle dovolenou asi osmý.

Související místa

Komentáře jsou vypnuty.