Přílet do Bangkoku

8. 12. 2015 – 11. 12. 2015

Intro

Před šesti lety jsem se vydal na svou první exotickou dovolenou. Tehdy to byla Srí Lanka. Teď se vracím do Asie splnit si další senVánoce pod palmou.

Začíná to klasicky – večer před odletem má Týna (nebo taky Kóča, Kris, Vopice, atp.) 39 °C, bolí jí v krku a já nějaký urologický potíže. Ráno je Týně dobře (aspoň to tvrdí) a já narychlo sháním antibiotika.

Po poledni nás táta, nervózní, že přijedeme pozdě, veze na letiště. Na letišti dáváme slavnostní pivo a ladíme režim dovolená. Dost jí, po náročném konci roku v práci, potřebujeme. V 15:35 odlétáme a den poté v 15:05 přistáváme. Celkem 26 1/2 hodiny cesty včetně časového posunu -6 hodin.

První ubytování v Paragon Inn

Bazén u Paragon Inn

Bazén u Paragon Inn

Moc jsme toho nenaspali, jedeme se do Paragon Inn ubytovat a probít prvním dnem. Přes nevzhlednou industriální zónu dorážíme do malého ráje. Check-in a rychle pro jídlo, protože hladovýho Kůču nechceš.

Ochutnáváme první jídlo. Banány jsou banánovější, dragon fruit dragonfruitovatější, jack fruit jackfruitovatější, papaya nám nechutná. Taky jsme si koupili něco na špejli – maso s rýží, ale taky nedobrý. Zato Endiaron začíná být kámoš.

Asi v 7 odpadáme.

Ráno parádní snídaně – ovoce, pár temp v bazénu a vyrážíme na Khaosan road po stopách Pláže.

Druhé ubytování u Khaosan

Ubytujeme se v Blue House by the Chang, ale ještě před tím jsme nechali 20 tisíc v turistických informacích za naplánování cesty na Koh Phangan a do Siem Reap. Doporučil nám to místňák – bookovat hotely a dopravu v ARC (turistické informace). Zdá se, že starej offline je tu výrazně levnější než nějaký Booking.com či Tripadvisor. Kdo by chtěl platit daně, příplatky za sezónu, či všechny ty provize dalším stranám? No přece hloupí turisti…

Fotky

Související místa

Komentáře jsou vypnuty.